Energie neudržela třígólový náskok, s Pardubicemi bere bod

První třetinu zápasu ovládly Karlovy Vary, po trefách Jana Hladonika a Tomáše Rachůnka. Stejný stav zůstal i po druhé periodě. Na začátku třetí třetiny poslal Karlovy Vary do tříbrankového vedení Vít Jiskra. Následně přišly děsivé chvíle pro domácí celek, když Pardubice vstřelily tři góly a vyrovnaly tak stav zápasu. O vítězi rozhodlo prodloužení, ve kterém se trefil Martin Kaut a zajistil Dynamu druhý bod.
Tipsport extraliga, 37. kolo, pá 19.1.2024, Karlovy Vary, KV Arena
HC Dynamo Pardubice
3:4p
2:0, 0:0, 1:3 – 0:1
Branky a nahrávky: 07:14 Hladonik (Beránek, Plutnar; 5/4), 18:52 Rachůnek (Mikyska; 5/5), 41:08 Jiskra (Rachůnek, Kangasniemi; 5/5) – 46:39 Košťálek (A. Musil, Poulíček; 5/5), 50:49 Paulovič (Dvořák, Hyka; 5/5), 54:27 Dvořák (5/5), 63:43 Kaut (Sedlák; 4/3). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gerát, Svoboda. Diváci: 3177. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:38 (9:11, 9:8, 11:15). Zblokované střely: 10:24. Hity: 7:4. Vhazování: 27:38. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
diváci3177
HC Energie Karlovy Vary: Habal – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Pulpán – Jiskra, Černoch, Beránek – Rachůnek, Hladonik, Kangasniemi – Redlich, Koffer, Procházka – Kofroň, Přikryl, Kružík.
HC Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Hájek, D. Musil, Vála – Hyka, Sedlák, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Říčka – Pochobradský, Poulíček.

Úvodní buly dopadlo lépe pro hostující celek, který se usadil v pásmu. Těsně před brankou se ocitl úplně sám Jan Kolář, který pálil na Vladislava Habala, avšak neúspěšně. V dobré situaci se ocitli i domácí, když nabil Roman Přikryl přímo Davidovi Kofroňovi, kterému se nepovedlo dostat puk za záda pardubického gólmana. Následně přišla přesilová hra karlovarské Energie, společně s ní také úvodní gól utkání. Michal Plutnar posunul puk na Ondřeje Beránka, který ještě našel Jana Hladonika, jenž poslal domácí do vedení. 1:0 Srovnat se snažil Petr Čerešnák, který poslal tvrdou ránu od modré čáry, tu však zastavily Habalovy betony. Do dvoubrankového vedení poslal domácí Energii Tomáš Rachůnek. Za jeho střelou z mezikruží si stačil Roman Will pouze ohlédnout.
2:0

Na začátku druhé periody se dostalo do úniku Dynamo, ale Lukáš Sedlák trefil pouze betony domácího brankáře. V šanci se ocitli i karlovarští. Po vyhraném vhazování poslal Jiří Černoch kotouč přímo na Ondřeje Beránka, který střelou z první neprostřelil Romana Willa. Při druhé přesilové hře Karlových Varů se mohl prosadit Ondřej Procházka, který jen o kousek minul Willovu svatyni. Na druhé straně střílel od modré čáry Robert Kousal, který trefil jen domácího útočníka. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Neuběhly ani dvě minuty třetí třetiny a Karlovy Vary šly do tříbrankového vedení po ráně z pravého kruhuVíta Jiskry, který nedal Willovi žádnou šanci. 3:0 Vladislava Habala nepřekvapila rána Davida Musila, který vyslal střelu od modré čáry. Následně se karlovarského brankáře pokusil prostřelit Lukáš Sedlák, ani ten neuspěl. První gól Pardubic střelil Jan Koštálek,když poslal puk za záda Vladislava Habala. 3:1 V dobré pozici se ocitl Ondřej Beránek, který se pokusil střelou z otočky zmást hostujícího brankáře. Dynamo zvýšilo na 3:2 zásluhou Matěje Paulovičepo střele z ostrého úhlu. Drama nastalo ve chvíli, kdy se stav zápasu srovnal a to po pohotové střele Tomáše Dvořáka. 3:3
Tři třetiny nerozhodly o vítězi a zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém se trefil Martin Kaut a zajistil Dynamu druhý bod. 3:4

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) Dva úhly pohledu na utkání. První je ten, že jsme ztratili vedení 3:0, na druhou stranu jsme věděli jak obrovsky silný tým proti nám stojí. Kdyby nám někdo před utkáním řekl, že budeme brát bod, tak budeme spokojeni. Nakonec to tak je a chci poděkovat našim hráčům, vzhledem k okolnostem, za přístup a tvář jakou v dnešním utkání měli proti tomuto silnému týmu, jak se proti němu postavili. Přestože bereme jen bod, kluci tam nechali vše, co mohli a takhle bychom se chtěli prezentovat dál.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice) Půběh zápasu byl pro naše hráče obrovsky těžký. Pod takovým tlakem, pod tím, co se událo během 24 hodin, tak jsem takový průběh očekával. Kluci moc chtěli. Samozřejmě dostali jsme první gól v oslabení, poté další gól. Šance jsem si vytvořili, nebyli jsme schopni dát gól, byla tam taková křeč, během těch dvou třetin. My jsme stále věřili, na hráče jsme apeloval, že nic není nemožný, že musíme věřit, že jsem silný tým, můžeme otočit zápas. To se nám potvrdilo třetí třetinu a v prodloužení. Jsem neskutečné rád za ty kluky, obrovská pochvala do kabiny, jak se s tím zápasem poprali a byli schopni tak hrát tu třetí třetinu. Obrovské dík do kabiny.